21.01.2021

Результати третьої хвтлі дослідження #BusinessIndex щодо стану українських МСБ у 2020 році

Індекс активності українського бізнесу (UBI) знизився на за останні три місяці 2020 року майже на 6 пунктів. Про це свідчать результати дослідження #BusinessIndex, остання хвиля якого проводилась у грудні 2020 року серед 657 респондентів з 510 підприємств, більшість з яких – малий бізнес (455).
Майже половина опитаних відмітила падіння кількості нових замовлень для виробничого сегменту, зменшення обсягів випуску продукції чи наданих сервісів, а також замовлень до вже існуючих постачальників.
Також більше половини компаній відмітили стабільність кількості працівників та незмінність загального рівня товарних запасів.
Найвищий рівень активності бізнесу у грудні показали сфери професійних послуг маркетингу, консалтингу, дизайну, IT-сектор, наукова та технічна діяльність, виробництво харчових продуктів та сільське/лісове/рибне господарства. Найбільший спад зафіксовано у виробничій сфері, тоді як UBI сфери послуг майже не змінився.
З повною версією результатів дослідження можна ознайомитися за посиланням:
Дослідження реалізовано платформою #SheExports у партнерстві з дослідницькою компанією Gradus Research та аналітичним центром AdvanterGroup, на замовлення Офісу з просування експорту України. Дослідження проводиться в рамках проекту “Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС-Україна у сфері торгівлі”, що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Дослідження проводилося за підтримки CEO Club Ukraine, бізнес-спільноти Board, Торгово-промислової палати України, бізнес-школи MIM – Kyiv, CFO Сlub Ukraine та десятків інших об’єднань підприємців по всіх областях України.

 

Share:

Our Partners

Giz USAID VISA Kingdom of the Netherlands Edge Canada

We are open for cooperation!

Contact with us

We will be happy to provide you with more information and answer any questions.