25.11.2020

Результати першої хвилі дослідження Business Index

У жовтні цього року платформа SheExports запропонувала керівникам малого та середнього бізнесу відповісти на кілька запитань щодо впливу COVID-19 на діяльність бізнесу, в рамках першої хвилі дослідження Business Index.

За результатами першого етапу опитування, в якому взяло участь 790 підприємств, переважна більшість яких (68%) – представники малого та мікро-бізнеса, а також третина респондентів – експортери, більшість респондентів (82%) відзначили, що цього року вести бізнес стало складніше, ніж у 2019. Також ускладнилось ведення ЗЕД (53% ), але 52% компаній все ж змогли зберегти обсяги експорту без змін чи навіть наростити їх.

Серед найбільших труднощів для здійснення ЗЕД були названі: обмеження можливості закордонних поїздок (10%), відкладення попередніх домовленостей щодо постачання товарів/послуг (10%), падіння попиту на зовнішніх ринках (10%), обмеження можливості приїзду іноземців в Україну (9%)

Серед ТОП-4 проблем на внутрішньому ринку: проблеми із замовленнями/ зниження попиту- 42%, обмеження щодо ведення бізнесу – 32%, нестача фінансів – 31%, обмеження руху громадського транспорту – 31%

Доступ до повної версії результатів можна отримати за посиланням.

Нагадуємо, що результати опитування будуть враховані при розробці Економічної стратегії 2030, плануванні програм державної підтримки та інших заходів стимулювання розвитку МСБ в Україні.

_______

Дослідження реалізує платформа SheExports у партнерстві з дослідницькою компанією Gradus Research та аналітичним центром Advanter Group на замовлення Офісу з просування експорту України. Дослідження проводиться в рамках проекту “Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС-Україна у сфері торгівлі”, що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Партнери: Офіс розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO), Офіс ефективного регулювання (BRDO), Дія.Бізнес, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство цифрової трансформації України, “EU4Business”: Мережа центрів підтримки бізнесу в Україні, Асоціація “УкрЛегпром”,  Асоціація «Укркондпром», Асоціація тваринників України, Київський IT кластер, Українська Асоціація Меблевиків.

Share:

Latest News

MORE NEWS

Our Partners

Giz USAID VISA Kingdom of the Netherlands Edge Canada

We are open for cooperation!

Contact with us

We will be happy to provide you with more information and answer any questions.