25.11.2020

Результати першої хвилі дослідження Business Index

У жовтні цього року платформа SheExports запропонувала керівникам малого та середнього бізнесу відповісти на кілька запитань щодо впливу COVID-19 на діяльність бізнесу, в рамках першої хвилі дослідження Business Index.

За результатами першого етапу опитування, в якому взяло участь 790 підприємств, переважна більшість яких (68%) – представники малого та мікро-бізнеса, а також третина респондентів – експортери, більшість респондентів (82%) відзначили, що цього року вести бізнес стало складніше, ніж у 2019. Також ускладнилось ведення ЗЕД (53% ), але 52% компаній все ж змогли зберегти обсяги експорту без змін чи навіть наростити їх.

Серед найбільших труднощів для здійснення ЗЕД були названі: обмеження можливості закордонних поїздок (10%), відкладення попередніх домовленостей щодо постачання товарів/послуг (10%), падіння попиту на зовнішніх ринках (10%), обмеження можливості приїзду іноземців в Україну (9%)

Серед ТОП-4 проблем на внутрішньому ринку: проблеми із замовленнями/ зниження попиту- 42%, обмеження щодо ведення бізнесу – 32%, нестача фінансів – 31%, обмеження руху громадського транспорту – 31%

Доступ до повної версії результатів можна отримати за посиланням.

Нагадуємо, що результати опитування будуть враховані при розробці Економічної стратегії 2030, плануванні програм державної підтримки та інших заходів стимулювання розвитку МСБ в Україні.

_______

Дослідження реалізує платформа SheExports у партнерстві з дослідницькою компанією Gradus Research та аналітичним центром Advanter Group на замовлення Офісу з просування експорту України. Дослідження проводиться в рамках проекту “Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС-Україна у сфері торгівлі”, що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Партнери: Офіс розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO), Офіс ефективного регулювання (BRDO), Дія.Бізнес, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство цифрової трансформації України, “EU4Business”: Мережа центрів підтримки бізнесу в Україні, Асоціація “УкрЛегпром”,  Асоціація «Укркондпром», Асоціація тваринників України, Київський IT кластер, Українська Асоціація Меблевиків.

Поділитись:

Останні Новини

БІЛЬШЕ НОВИН

Наші Партнери

Giz USAID VISA Kingdom of the Netherlands Edge Canada

Ми відкриті до співпраці!

Зв'язатись з нами

Ми з радістю надамо вам більше інформації та відповімо на будь-які запитання.